Ceny benzinu i nafty
Finance

Ceny benzinu i nafty jsou stále na svých maximech

Automobil má ve svém vlastnictví každý druhý z nás. V současné době však není lehké automobil uživit. Dnes se ceny benzinu a nafty pohybují v obrovských číslech, dokonce lze říct, že ceny nafty a benzinu jsou dnes na svých čtyřletých maximech. Ještě nedávno jsme byli svědky drobného zlevňování pohonných hmot. Ceny kolísaly, neustále se pohybovaly nahoru a dolů. Nyní se však ustálily, bohužel pro nás ne na nízké hranici, nýbrž na svých maximech.

Z aktuálních informací vyplývá, že dnes ceny benzinu a nafty setrvávají na svých čtyřletých maximech. Jsou skutečně nejvyšší od roku 2014.

Jaké jsou průměrné ceny?

Pokud bychom měli být konkrétnější, průměrné ceny benzinu Natural 95 se pohybují kolem čtyřiatřicet korun. Za poslední dobu cena opět vzrostla, ovšem jen o haléř. Co se týče ceny nafty za jeden litr, ta zůstává stejná, přesto vysoká, a sice skoro třiatřicet korun.

Kde jsou pohonné nafty nejdražší a kde nejlevnější?

Pro každého majitele automobilu nebo jiného motorového vozidla je důležité vědět, kde se natankuje nejlevněji a kde naopak nejdráž. Vysoké ceny stále setrvávají v hlavním městě, kde se cena jednoho litru benzinu Natural 95 pohybuje kolem 34,39 korun. I když je to o něco nižší cena, než jaká byla cena před pár týdny, stále je to nejdražší natankování, které může v Česku proběhnout. Zároveň je třeba podotknout, že v Praze se dlouhodobě drží cena za litr benzinu na 34 korunách. Je to jediný region s takto vysokou cenou za litr benzinu.

Co se týče litru nafty, ten se v Praze natankuje za zhruba 33,60 korun. Opět je to částka krapet nižší než před týdnem, ale stále velmi vysoká.

Pokud bychom měli zmínit nejlevnější kraje, nejlevněji se natankuje v Královéhradeckém kraji, kde se cena benzinu pohybuje kolem 33 korun. Nejlevnější nafta je však v Jihočeském kraji, kde se za litr nafty zaplatí 32 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *