Havarijní pojištění a finance
Finance

Havarijní pojištění a finanční prostředky

Finanční prostředky hýbou světem, a tak je potřeba být u jakéhokoliv produktu velmi opatrný. Pokud nově uzavíráte havarijní pojištění, měli byste být na pozoru. Nekvalitně uzavřené havarijní pojištění vás může stáhnout z kůže a v případě nehody si tak zaděláváte na problémech, kdy vám pojišťovna nemusí vyplatit to, co jste od ní očekával. Je tedy dobré si několikrát přečíst smlouvu nebo uzavřít havarijní pojištění s odborníkem, který není závislý na pojišťovnách.

Seznamte se nejprve s rozdíly

První pojistkou je povinné ručení. Toto pojištění musí uzavřít každý majitel nebo provozovatel vozidla, který si nově zakoupil automobil. Jakmile vyjedete na silnici bez uzavřeného povinného ručení, riskujete tím nejenom obrovské škody, ale i relativně vysokou finanční sankci. Cílem tohoto pojištění je uhradit veškeré škody, které způsobíte vlastním automobilem. Havarijní pojištění je naopak pojistka, která nepatří mezi povinné. Cílem této pojistky je plně nebo alespoň částečně nahradit škody, které se stanou na vašem automobilu.

Havarijní pojištění a finanční prostředky

Máte povinnou pojistku uzavřenou u jedné pojišťovny, která vám ovšem dala nevýhodnou nabídku na havarijní pojištění? Nelamte si s tím hlavu. Nikde není psáno, že s havarijním pojištěním nemůžete ke konkurenci. Jinými slovy povinnou pojistku můžete mít uzavřenou u jedné společnosti a havarijní pojištění zase u druhé společnosti. Záležet bude v konečném důsledku na vás. Snažte se také zaměřit na výhody, které pojišťovna nabízí, mezi které patří například dopravní nehody, přírodní nebezpečí, odcizení, vandalismus nebo střet se zvířaty. Všechny tyto bonusy se vám mohou na cestách hodit.

Využít lze srovnávače

Internetové srovnávače vám dnes mohou ušetřit nemalé finanční prostředky, pokud s nimi umíte zacházet. Jednoduše kliknete na internetový srovnávač, kde následně vyplníte informace o sobě a svém vozidle a na základě těchto údajů vám internetový srovnávač vyjede nabídky, které lze poté uzavřít během pár vteřin. Opět je dobré ale zjistit, jakou nabídku vám pojišťovna nabízí. Rozhodně neklikejte automaticky na tu nejlevnější, protože ve finále můžete zjistit, že vám tato pojistka téměř nic nepřinese.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *