odměny na konci roku
Finance

Jaké odměny na konci roku byly loni nejoblíbenější?

Jelikož je o zaměstnance nouze, zaměstnavatelé jsou si moc dobře vědomi toho, že o ně musí pečovat. Nejen, že se vloni rapidně zvyšovaly platy, ale také přibyly různé benefity, které člověka udrželi v daném zaměstnání ještě nějaký ten pátek. Nejvíce odměn bylo samozřejmě během vánočních svátků, lépe řečeno před vánočními svátky, kdy se zaměstnavatelé opravdu plácli přes kapsu. Vánoční balíčky nebo čokoládové kolekce už dávno nejsou to, co zaměstnance potěší, dnes se musí zaměstnavatelé snažit, aby si své zaměstnance udrželi. A tak se podívejme na to, jaké odměny byly na konci roku nejoblíbenější.

Samozřejmě k tradičním dárkům patřilo finanční odměňování, a to ve formě třináctého, případně čtrnáctého platu. Věcné dary se proměňovaly v různé poukázky, peníze do výplaty však byly to nejčastější (a mimo jiné také to nevděčnější), co mohli zaměstnanci od svých zaměstnavatelů dostat. Peníze jsou totiž jako každý rok tím nejoblíbenějším dárkem.

V mnohých firmách sice nedostávali zaměstnanci třináctý nebo čtrnáctý plat, dostali však finanční prémie v řádech několika tisíc korun. I takové sumy se hodí, nemyslíte?

Jaké další odměny byly vloni populární?

Samozřejmě to nezůstalo jen a pouze u finančních odměn, ale na místě byly také vánoční večírky, které jsou stále v oblibě. Vánoční večírek je vlastně ukončení roku, někdy je to ve formě klasického popíjení v baru, jindy je to pozvání na společný oběd, jindy jen obyčejné posezení s kolegy či charitativní akce.

Vloni byly oblíbené i netradiční koncepty vánočních večírků, a to třeba večírky spojené s nácvikem řízení letadla nebo party na ledové ploše s bruslením.

Nejzajímavější dárky od různých zaměstnavatelů

Velmi zajímavou vánoční odměnou jsou piva, která dostávají zaměstnanci v Pivovaru Staropramen. Samozřejmě k tomu patří i vánoční večírek, na kterém se vidí všichni zaměstnanci napříč odděleními. Ve firmě HR Porsche jsou vánočními odměnami lifestylové produkty, k nimž patří oblečení, sportovní potřeby nebo také kuchyňské vybavení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *