Jestliže jste si v minulosti vyřizovali půjčku, s největší pravděpodobností vás údaj o předčasném zaplacením celé finanční částky nezajímal. Je to pochopitelné, ne každý si při žádosti o půjčku myslí, že během ní dokáže našetřit celou částku, aby ji následně mohl zaplatit. Ať už jste finanční prostředky získali jakoukoli formou, bankovní společnost vám při špatně sepsané smlouvě může dělat potíže.
Předčasné splácení kdykoli a zdarma aneb poznejte úlevu
Nejlépe z toho vyváznete ve chvíli, kdy máte předčasné splácení zdarma, a to kdykoli. Pokud máte našetřenou celou finanční částku, jste za vodou. Během pár vteřin se vám změní život k lepšímu, protože začínáte od znovu. Momentálně nemáte žádnou půjčku, která by vás táhla dolů. Jinými slovy začínáte s čistým štítem.
Horší situace nastává tehdy, kdy je při předčasném splacení úvěru vyžadován poplatek. Poplatek je odlišný a závisí na tom, u jaké bankovní společnosti jste podepsali smlouvu. Může se jednat o směšnou částku ve výši 1 %, ale i o daleko dražší finanční hotovost. I přes to, že svou půjčku splatíte celou, budou vás zbytečné poplatky mrzet minimálně pár dnů.
Vypsané termíny předčasného splacení
Chtěli jste odeslat částku a zaplatit tím celý svůj dosavadní dluh? Sdělili vám, že to nyní není možné? Nejspíš máte ve smlouvě sepsány termíny, ve kterých můžete zaslat předčasnou splátku a zaplatit tak svůj finanční dluh. Je potřeba se do té doby držet měsíčních splátek a úrokových sazeb. Upozorňujeme vás na to, že byste svůj další termín neměli vypustit. Právě z tohoto důvodu je lepší si jej poznamenat do kalendáře.
Dalším častým problémem je částečný zákaz předčasného splacení. Co to znamená? Bankovní společnost vám v této situace umožní poslat předčasnou splátku, ale rozhodně ne v takové výši, abyste s ní zaplatili celý svůj dluh. Předem vám stanoví podmínky, které mohou být například v rozmezí od 25 do 50 %. Zbylou část dluhu budete muset splácet jako doposud v podobě měsíčních splátek. Další předčasné splacení jste ochotní poslat v dalším termínu.