úvěrové produkty
Finance

Jaké úvěrové produkty jsou nejběžnější a kdy přijdou vhod?

Mít své dluhy pod kontrolou, to je sen každého člověka. Samozřejmě by bylo mnohdy lepší být bez dluhů, ale věci se zkrátka v životě dějí z nějakého důvodu. Jednou jsme si půjčit chtěli, tak jsme si půjčili. Zatímco někdo se dluhy netrápí, jiní se jimi trápí, a to každý den. Často mnozí i litují toho, proč se nechali zlákat levnými půjčkami, které v tu dobu sice byly výhodné, ale na druhý den z nich bylo to nejméně výhodné, co na světě existuje. Lidé často využijí takzvaných úvěrových produktů, seznamme se proto s těmi nejčastějšími. A také si řekněme, kdy se nám mohou jednotlivé úvěrové produkty hodit.

Na finančním trhu je mnoho věcí, kterých můžeme využít a které opravdu využijeme, když je potřebujeme. Využíváme také úvěrové produkty, s nimiž se nyní seznámíme.

• Kontokorent k běžnému účtu

Pokud hovoříme o kontokorentu k běžnému účtu, hovoříme o penězích, které máme k dispozici, kdykoli je potřebujeme. Tyto peníze lze čerpat opakovaně. Úroky se zde pohybují kolem patnácti až devatenácti procent, počítají se zpravidla za každý den, kdy kontokorent čerpáme.

Kontokorent k běžnému účtu se může člověku hodit ve chvíli, kdy se čerpá jen pár tisíc, které však hned splatíme. Ideální je tedy využít kontokorent v době, kdy máme před výplatou.

• Spotřebitelný úvěr

A na místě jsou i půjčky či spíše takzvaný spotřebitelský účet. Jedná se o finance, které se mohou použít na cokoli, žádá se o ně jednou a poté se měsíčně půjčená částka splácí. Mnohdy je dokonce možné si splátky nastavit dle svého gusta. Úroky jsou kolem devíti procent.

Spotřebitelský úvěr využíváme nejčastěji v době, kdy potřebujeme několik desítek či set tisíc korun.

• Kreditka

Kreditní karta neboli kreditka – to je další využívaný úvěrový produkt. Jedná se o peníze, které máme stále k dispozici. Úroky jsou zprvu nulové, poté ale mohou být i dvacetiprocentní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *