Je možné přijít o finance? Ano, víme, jak o ně lidé přichází
Finance

Je možné přijít o finance? Ano, víme, jak o ně lidé přichází

Dalo by se říct, že peníze dnes doslova hýbou světem. Neměli bychom je proto brát jako samozřejmost, i když si jich vyděláme poměrně hodně. Může se totiž stát, že lusknutím prstů o všechny naše peníze přijdeme, aniž bychom o to prosili nebo aniž bychom o to žádali. Lidé dneska neumí spořit, neustále proto jen rozhazují. Což ostatně vede k otázce, zdali můžeme o finance opravdu přijít nebo jestli je to jen něco, čím nás chtějí ostatní zastrašit. Pravdou však je, že o peníze můžeme opravdu přijít, a to doslova lusknutím prstů.  

Existuje mnoho způsobů, proč lidé přichází o své peníze. Nejčastěji o ně přijdou z důvodu hazardních her, jindy o ně přijdou proto, že utrácí hlava nehlava. Vybrali jsme však jiné příklady, které jsou často důvodem toho, že lidé postupně o peníze přichází.  

Platíme velké penále za účetní průšvihy 

Tím myslíme třeba pozdní podání daňového přiznání, které vás může stát i několik tisíc korun. Také myslíme důsledky situací, v nichž si řekneme, zdali nám na to někdo přijde. Konkrétně myslíme třeba nedokonalosti ve fakturách, pozdní splácení faktur nebo nevyřešené EET. To jsou všechno věci, za které hrozí obrovské penále a pokuty. Pokud by se na to přišlo, na což se ostatně určitě přijde, pak o peníze přijdeme takovou rychlostí, aniž bychom stihli mrknout okem.  

Splácíme pozdě naše závazky 

Ať už máme dluhy nebo jenom musíme každý měsíc zaplatit peníze za internet nebo mobilního operátora, pořád platí, že naše závazky splácíme strašně pozdě. Jen málokterý člověk nečeká až do posledního dne, v němž má být splátka uhrazena. Kdybychom raději platili zavčasu všechno, co platit musíme, nemuseli bychom platit sankce nebo poplatky za pozdní splácení, které nás po sečtení bude opravdu stát majlant.  

Nepočítáme 

Utrácet za věci hlava nehlava – to je styl našeho hospodaření s penězi. Jenže než si koupíme drahý automobil, musíme se zeptat, zdali máme dostatek financí na to, abychom ho uživili nebo nikoli. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *