Nejznámější prodejní triky obchodníků, před kterými buďte na pozoru
Finance

Nejznámější prodejní triky obchodníků, před kterými buďte na pozoru

Nakupujete velmi často? Možná vás trápí, kolik toho utratíte během týdne. Utrácení za potraviny je naprosto běžné, jenže pokud chodíte do potravin v obchodním domě, většinou zavítáte ještě do jiného obchodu, který vás zláká tím, co se nachází za výlohou. V současné době je toho k zakoupení tolik, že jen málokdo odolá jednotlivým trikům obchodníků. Pokud však budete vědět, jaké obchodní triky na nás obchodníci zkouší, nebudete se vracet domů z nákupu s prázdnou peněženkou.

Obchodníci moc dobře vědí, co na lidi platí. Bohužel lidé nevědí, co na ně obchodníci zkouší, a tak se nechávají lapit do jejich pastí, kterých je nastražováno stále větší a větší množství. Odhalme si však ty nejčastější triky obchodníků a prozraďme si, před čím je třeba být na pozoru.

Sbíráte body za nákupy?

Sbírat body za nákupy je velmi atraktivní. Lidé si totiž myslí, že dostanou danou výhru vlastně zadarmo. Počet bodů se však odvíjí od cenově výše nákupu. Obchodníci mají moc dobře propočítané, že si lidé na výhru dosáhnou až tehdy, kdy zaplatí několik tisíc korun za potraviny. Mnohdy tak plyšový medvěd, kterého můžete vyhrát a kterého byste koupili na internetu za tři stovky, dostanete ve chvíli, kdy získáte body za nákupy, jež dohromady vyšly třeba na osm tisíc korun.

Pozor na zboží ve výšce očí

Obchodníci moc dobře vědí, že lidé sledují výlohy okolo sebe. Jenže zboží, které je na zemi, je nenadchne tak, jako zboží ve výšce očí. Pokud vystaví zboží, které je zhruba ve výšce očí člověka, mají člověka na háku a člověk se půjde do obchodu podívat, jelikož ho vitrína zaujala. A často neodejde s prázdnou.

Pozor na slevové akce

Stejný pozor si dejte na slevové akce, které vůbec nemusí být slevovými akcemi. Často se jen škrtne cena, za kterou zboží nikdy nekoupíte, jelikož je přemrštěná, a jako akční cena je ta, za kterou se zboží kupuje normálně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *