Půjčka od rodiny nese jisté výhody i nevýhody
Finance

Půjčka od rodiny nese jisté výhody i nevýhody

Půjčka od rodiny může být pro někoho velice výhodné. Jiní si naopak řeknou, že tím nechtějí svou rodinu zatěžovat, protože by jim v daný okamžik chtěli půjčku rozmluvit. Kromě toho by se vyptávali, na co budou finanční prostředky použitý. Do třetí skupiny pak spadají ti, kteří se svou rodinou nekomunikuji. Zkrátka nemají s nimi dobrý vztah.

Proč je půjčka od rodiny výhodná?

Pokud máte s rodinou vynikající vztah, můžete se radovat. Půjčku je v tomto případě jistou výhrou. I tady byste však měli být opatrní. Jestliže si budete půjčovat finance od rodiny, zjistěte si jejich finanční stav. Mohou být na tolik ochotní, že vám finance půjčí a sami následně budou škudlit každou korunu. Jakmile přijde menší nehoda v domácnosti, první, co udělají je, že půjdou buď to za vámi se žádosti o vrácení nebo do bankovní společnosti, kde se sami zadluží.

Půjčka od rodiny nese jisté výhody

Několikrát se tedy ujistěte, že mají dostatečně velkou finanční rezervu, pro případ nehody. Přece jenom nechcete přivodit problémy své rodině. Jako žadatelé se snažte navrhnout výhodné podmínky, které by ovšem měli být na stejné váze i pro vaši rodinu. Sepsání smlouvy je v tomhle případě nutností, a to i v případě, kdy jde o rodinu. Pořádek dělá přátele. V této situaci tedy spíše rodinu.

Proč je půjčka od rodiny nevýhodná?

Každá výhoda poté musí mít i své nevýhody. I tady bezesporu jsou a není jich málo. My si však ukážeme ty, které mohou výrazně ohrozit váš rodinný vztah. Nevěřili byste, kolik rodin se dokázalo pohádat kvůli financím. Jde o nejčastější téma, které vede k hádce. Jak jsme uvedli v předchozím odstavci, smlouva je přímo nutností.

Nevýhoda půjčky od rodiny se ukrývá také v tom, že vám do toho budou neustále mluvit. Na co potřebujete finance, jak s nimi nejlépe naložit apod. Neskončí to ani ve chvíli, kdy si plácnete. Někteří mohou zcela změnit svůj charakter. Budou vám naznačovat, že dokud máte jejich peníze, budete jim vycházet vstříc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *