S pozdním zaplacením faktury se podnikatelé za svůj život setkají nejspíš několikrát
Finance

S pozdním zaplacením faktury se podnikatelé za svůj život setkají nejspíš několikrát

Jakmile se pustíte do podnikání, musíte počítat s tím, že se bude jednat o dlouhodobý boj. Při shánění klientů občas narazíte i na ty, kteří své faktury nebudou splácet včas. Je potřeba si tedy zařídit finanční rezervu. Jestliže ji mít nebudete, stanete se na jednotlivých fakturách závislí a v momentě, kdy nebudou klientem finance zaplaceny v termínu, váš příjem dočasně vypadne.

Na první pohled klienty neodhadnete

Nejčastěji se obyvatelé pouštějí do podnikání převážně díky možnému zisku. Kromě toho je překvapivým lákadlem i fakt, že daná práce člověka opravdu baví. Ať už je váš důvod jakýkoli, zadarmo svou práci vykonávat nelze. Nezáleží teď na tom, zda pracujete sami na sebe nebo chodíte denně do práce, kde máte své nadřízené. Jedno je předem jisté, vyděláváte si tím na své živobytí.

Pozdní zaplacení faktury

V podnikání se však musíte spolehnout čistě jen sami na sebe. Představte si situaci, kdy narazíte na deset nepoctivých klientů. Všichni mají zájem zaplatit, jen jsou momentálně bez finančních prostředků, a tak se platba protáhne o několik dnů. V tu chvíli jste odkázaní sami na sebe. S finančními prostředky sice můžete počítat, ale až za nějakou dobu.

Hůř už být nemůže? Ale ano!

Pokud si myslíte, že hůř už být nemůže, pak jste na velkém omylu. Pozdní zaplacení faktury není ideálním řešením, ovšem daleko lepší, než kdyby vám peníze neměli přijít vůbec. I na tyto případy můžete během budování své společnosti nebo svého jména narazit. Víte, kolik faktur je zaplacených v pozdních termínech? Statistiky nejsou příliš hrozné, budete-li se na celou věc dívat s odstupem.

Podle odborníků jsou to až dvě faktury z deseti. Toto číslo není tak hrozné, jak se na první pohled může zdát. Jak bylo uvedeno v předchozím odstavci, statistiky musíte brát s jistou rezervou. Všemu lze zabránit tím, že si od svých klientů budete brát minimálně padesáti procentní zálohy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *