Topná sezona začala
Finance

Topná sezona začala. Jak letos ušetřit a neprodělat?

Opět je tu topná sezona, která bude jistě dlouhá. Letos bude topná sezona delší než jindy, jelikož se ceny elektřiny a plynu zvedají a ceny za topení výrazně porostou. Vždy, když je elektřina levná, topná sezona je kraťoučká. Když je její cena výrazně nahoře, topná sezona trvá i půlroku. Abyste se letos nedostali do finanční tísně díky topení, přinášíme vám několik tipů, jak na topení neprodělat. Jsou to obyčejné zlozvyky, které musíme odbourat, abychom snížili výdaje za topení.

Ne každá topná sezona musí být těžká a finančně náročná. Existuje několik zlozvyků, kterých se dopouštíme dnes a denně a které nám brání v nízkých nákladech za topení. Odbourejme zlozvyky a pyšněme se výrazně nižšími náklady na topení, než s jakými jsme se potkávali vloni.

1) Pořiďte si termostat

Nikdo nechce přijít z práce do studeného bytu. Proto to nejčastěji děláme tak, že topení je spuštěno naplno po celý den, i když nikdo není doma. Ideální by bylo, kdybychom investovali do termostatu, což je chytrá věcička, která nám dokáže regulovat teplotu během dne. V době, kdy doma nejsme, stáhne teplotu na minimum, ovšem topení nevypne. Zhruba hodinu před naším obvyklým příchodem však teplotu v místnostech domu zvýší, tudíž se nestane, že bychom přišli do promrzlého domu.

2) Nenechávejte otevřená okna

Když máte v domě horko, rozhodně nenechávejte otevřená okna. Větrat ano, ale jen na chvilku. Mnozí lidé místo toho, aby stáhli topení, raději větrají dlouhé hodiny, tudíž topí takzvaně “pánu Bohu do oken”. Zkuste to letos vyřešit ztlumením topení, nemusíte dlouhé hodiny větrat a vyhazovat peníze doslova oknem.

3) Hliníková folie za topení

Dalším fíglem, jak zbytečně neprotopit tisíce, je, že za topení dáte hliníkovou folii. Ta bude teplo odrážet do místnosti a nedovolí, aby se teplota vsákla do zdi. Mnozí lidé topí doslova do zdi a doma nemají příliš teplo. Hliníková folie však zajistí dostatečný přísun tepla a zdi ponechá chladné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *