Zonky nabízí možnost pro investory. Investujte do půjček druhých
Finance

Zonky nabízí možnost pro investory. Investujte do půjček druhých

Chodíte do zaměstnání a chtěli byste si při něm vydělat alespoň nějakou tu korunu? Vzhledem k tomu, že jste ale natolik unavení, uvítali byste formu přivýdělku, u kterého můžete být v pohodlí domova? Ve finančním světě nic neobvyklého. Na scénu přichází možnost investice do půjček druhých. Říkáte si, jak tato služba funguje? Je to velice jednoduché. Jednou z možností je společnost Zonky.

Investujte do půjček druhých osob

Společnost Zonky funguje na bázi peer-to-peer neboli půjčka od lidí. Znamená to, že žadatel si podá žádost o půjčku, která probíhá klasickou formou, jako je tomu u bankovní či nebankovní společnosti. Na základě vyhodnocení dodá doplňující informace, včetně svého příběhu, na co půjčku potřebuje a co dotyčnou osobu, popřípadě vede k tomu, že má o půjčku zájem.

Zonky nabízí možnost pro investory.

Jakmile je žádost opravdu schválená, putuje do tržiště, kde ji uvidí investoři. To jste v tomto případě vy, protože investorem se může stát opravdu kdokoli, jehož věk přesáhl hranici 18 let. Pro snížení možných rizik má společnost Zonky hodnotící žebříček, který vyhodnotí, jak je na tom klient s finanční bonitou od stupnice A po D. Žadatelé A dosáhnout nejnižších úrokových sazeb, protože mají bezproblémovou finanční historii. U klientů, kteří dosáhli písmene D, je vyšší riziko, co se týče měsíčních splátek. Mají vyšší úroky a jejich finanční bonita není tak růžová.

Jak společnost Zonky funguje dále?

Vy, jakožto investor si můžete prohlédnout veškeré žádosti lidí, přečíst si příběhy, pokud je uvedli a zhodnotit, zda je pro vás investice výhodná či nikoli. Jestliže chcete více ze svých investic vydělávat, zaměřte se na žadatele s písmenem D. Vzhledem k tomu, že mají vyšší úrokovou sazbu, je váš zisk automaticky vyšší. Na druhou stranu je to ovšem daleko větší riziko. Půjčující může v průběhu půjčky přestat splácet.

U žadatelů s hodnocením A vyděláváte sice nižší částky, na druhou stranu máte ovšem daleko větší jistotu v tom, že investované peníze uvidíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *