Nakupujte potraviny
Finance

Nakupujte potraviny s rozvahou. Přinášíme tipy, jak v obchodech nenechat tisícikoruny

Z aktuálních průzkumů vyplývá, že lidé nejvíce utrácí za potraviny. I když se může zdát, že více utrácíme za oblečení nebo za boty, skutečně nejvíce utrácíme za potraviny. V průměru mluvíme o třech tisících za měsíc na jednoho jediného člověka, což je strašně moc. O to smutnější je, že minimálně půlku toho, co si koupíme, bohužel vyhodíme, jelikož než stihneme potraviny zkonzumovat, shnijí nebo se zkazí. To nejlepší, co můžeme udělat, je tedy nakupovat potraviny s rozvahou. Jenže to není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.

Mnozí z nás mají tendenci nakupovat to, co přijde pod ruku. Jenže v tom je chyba. Často se také necháváme zlákat slevami, jenže přesně takto jen kupujeme potraviny, které jsou sice levné, ale nespotřebujeme je, tudíž je opět jen vyhazujeme.

Abyste při nakupování ušetřili, přinášíme vám několik tipů, které jistě využijete při nakupování potravin.

Seznam je nejlepší společník

Bez seznamu ani ránu! Nakupovat potraviny se seznamem se rozhodně vyplatí. Lidé si koupí jen to, co skutečně potřebují, nedívají se po potravinách, které nemají na seznamu napsané. Díky seznamu se snadno korigují peníze v peněžence, neplatíme více, než kolik si naplánujeme.

To nejtěžší, co na nakupování se seznamem je, je si vzpomenout na to, že si seznam musíme s sebou vzít. Zapomnětlivost většinou stojí za drahými nákupy.

Nakupujte online

V současné době je obrovský hit nakupování online. Lidé nakupují online dnes a denně, je to pohodlnější a praktičtější. Mnozí lidé si udělají nákup během polední pauzy a po příchodu domů zazvoní kurýr s už hotovým nákupem, tudíž se nemusí stát dlouhé fronty v supermarketech.

Tou hlavní výhodou však je to, že když nakupujeme online, nakupujeme jen to, co potřebujeme a opět se nenecháváme zlákat nesmysly. Mnozí dokonce takzvaně “prošmejdí” celý dům, aby zjistili, co jim skutečně chybí a co do nákupu zahrnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *