cena rekonstrukce kuchyně
Finance

Kolik bude stát rekonstrukce kuchyně?

Podle statistik se Češi nejčastěji pouští do rekonstrukce kuchyně. Pokud i vás tento proces brzo čeká, pak byste si měli nastudovat bližší informace o tom, kolik bude stát rekonstrukce kuchyně. Je pochopitelné, že vám cenu nikdo nedokáže říct přesně, protože není místnost, jako místnost. Hodně bude záležet na tom, pro jaké vybavení se rozhodnete a jak velká bude samotná rekonstrukce. Cena tak může být od 20 do 300 tisíc korun.

Kolik bude stát rekonstrukce kuchyně?

Nemyslete si, že stačí vejít do obchodního centra, které se zabývá kuchyněmi, prozradit jim pár informací o vašich představách, včetně velikosti kuchyně a máte cenu. V takovém případě vám všichni prodejci nejspíš sdělí, že se podle velikosti kuchyně ceny neurčují. Každá rekonstrukce je individuální a musí se řešit zvlášť. Záležet bude na výběru materiálu, velikosti rekonstrukce a spotřebičích. Můžete mít obklady za 500,- Kč / m2 a nebo za 1.500,- Kč / m2. Jak si můžete všimnout, už tato částka je poměrně rozdílná, a to si vezměte, že se jedná pouze o jeden metr čtvereční.

Cenu dále mohou ovlivnit spotřebiče nebo kvalita materiálu. Čím kvalitnější materiál budete chtít, tím více v konečném důsledku zaplatíte. Budete chtít kuchyň navrhnout interiérovými designéry? Počítejte s tím, že se cena o pár tisíc korun navýší. Za služby interiérového designéra dnes totiž zaplatíte bez problémů i několik tisíc korun. Nemusíme vám připomínat, že se bude jednat pouze o jednu místnost.

Kolik bude stát rekonstrukce kuchyně

Jaké faktory ovlivňují cenu rekonstrukce kuchyně?

Kolik bude stát rekonstrukce kuchyně? Odpověď jste si mohli přečíst víceméně v předchozích odstavcích. Pojďme se ovšem podívat na faktory, které ovlivňují cenu. Z předchozího odstavce víte, že prvním bodem je materiál. Do něho spadá svým způsobem vše, co se netýká vybavení. Obklady, dlažba, pracovní deska, korpus apod. Jak jsme uvedli na příkladu výše, cena za metr čtvereční se může výrazně lišit, a to bezesporu v rozmezí od 300 do 2500,- Kč.

Dalším ovlivňujícím bodem je vybavení a spotřebiče. Vestavěné spotřebiče patří dnes k těm vůbec nejdražším a jestliže si budete pořizovat vestavěnou troubu i mikrovlnku, musíte počítat s tím, že si opět několik tisíc korun připlatíte.  To platí i v případě indukční desky, která rovněž patří k těm dražším variantám. Na druhou stranu se dostávají do popředí. Je to zapříčiněno nejenom funkčností, ale i moderností.

Do vybavení počítáme i kuchyňskou linku

Do vybavení počítáme i kuchyňskou linku. Tady se cena může pohybovat už v jiných částkách, budete-li mít zájem o nejmodernější prvky, dojezdy apod. Cena kuchyňské linky se mohou vyšplhat i do několika desítek tisíc korun. Záležet bude i na samotné velikosti, zda budete chtít čistě rovnou kuchyňskou linku, nebo do písmene L. V neposlední řadě máte na výběr mimo jiné i kuchyňskou linku do písmene U, ta se hodí do větších prostor. Všechny body vám mohly prozradit, kolik bude stát rekonstrukce kuchyně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *