Lego investice může být vynikajícím přivýdělkem pro všechny
Finance

Investice jako investice aneb malí podnikatelé a nadšenci se našli v Lego investicích

Investování může být zajímavým přivýdělkem nejenom pro velké podnikatele, ale i nadšené zaměstnance, kteří si v tomto oboru hledají jakousi zábavu. Utíkají tak od každodenní rutiny, kterou prožívají ve svém zaměstnání. Mimo jiné je investování nádherný koníček, pokud tedy víte, do čeho byste měli investovat. Pokud se chcete do tohoto světa pustit, pak vás rádi seznámíme s možnou investicí, o které jste doposud neměli ani ponětí.

Lego je trhákem ve světě

Představovat vám stavebnici LEGO nejspíš nemusíme. Jde o nejoblíbenější stavebnici u dětí, která si nese svou dlouholetou historii. Není se čemu divit, neustále se snaží produkty vyvíjet, a to nejenom po technické stránce, ale i vzhledové. Kromě toho se vytvářejí vždy nové stavebnice podle aktuálních trendů, takže si dětští fanoušci mají rozhodně z čeho vybírat. Pokud se jim nelíbí Star Wars, není nic jednoduššího než sáhnout například po Minecraftu nebo Jurském parku.

Zpátky k investování!

Možná vám v hlavě lítají myšlenky, jak se dá s Legem vydělávat. Není to tak náročné, jak se může na první pohled zdát. Jde pouze o to, abyste měli dostatečnou trpělivost, protože první peníze vám mohou na bankovním účtu přistát po pár letech. Na rozdíl od jiného druhu investování se LEGO chlubí každoročním růstem cen. Jestliže si tedy budete kupovat oblíbené stavebnice LEGO, které následně neotevřete, máte vysokou šanci na to, je poté výrazně zhodnotit.

Investice jako investice aneb malí podnikatelé a nadšenci se našli v Lego investicích

Jaké stavebnice LEGO jsou pro investování ty správné?

Nejideálnější stavebnicí LEGO pro investování je Star Wars, o kterém jsme se zmiňovali v předchozích odstavcích. Existují případy, kdy ceny vzrostly i o více než 400 %. Při nákupu jednoho setu za cenu 3 tisíce korun se cena může vyšplhat bez větších problémů na částku ve výši 12 tisíc korun. To už je slušný výdělek, nemyslíte? Představte si teď, že jsou lidé, kteří těchto setů mají několik.

Investování jako investování

Každé investování pochopitelně nese jistá rizika, stejně je tomu i tady. Jak se tak občas stává, můžete se trefit do LEGO stavebnice, která zrovna nebude pro investiční příležitostí vhodná. Cena následně může směřovat naopak dolů.

Jak vypadá vhodné LEGO k investici?

  • V žádném případě krabici neotevírejte.
  • Dobře uskladnit, aby nedošlo k poškození.
  • Kupovat buď to malé, nebo naopak velké sety.
  • Cenné mohou být i jednotlivé postavičky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *