Jak si půjčit výhodně
Finance

Jak si půjčit výhodně

Dostali jste se do situace, kdy nemáte dostatek financí? Nedostatek financí není nic, za co byste se měli stydět. Rozhodně to není žádná ostuda, vždyť do takové situace se opravdu může dostat každý, mnohdy ani ne svou vinou. Nedostatek financí lze řešit samozřejmě různě, drtivá většina lidí však volí půjčku. Je však otázkou, jak si půjčit výhodně.  

Jak již bylo zmíněno, drtivá většina lidí volí klasický úvěr v bance. Půjčka je dnes něco, co už dávno není považováno za tabu. Dnes půjčku volí opravdu každý druhý člověk, převážná většina sahá po nebankovních půjčkách, které se zdají být na první pohled nejvýhodnější a nejlepší.  

Ne vždy jsou však nebankovní půjčky to, co přesně potřebujete a co vás v dané situaci může spasit. Existuje několik dalších možností, jak si půjčit výhodně.  

Půjčujeme si výhodně 

K výhodným půjčkám patří například kontokorent k běžnému účtu, který je obvykle úročen patnácti až devatenácti procenty. Záleží vždy na počtu dní jeho čerpání. Kontokorent k běžnému účtu je vždy skvělou berličkou do další výplaty, kdy vám chybí opravdu jen pár dní do dalšího obdržení peněz. Z dlouhodobého hlediska se nejedná o nic výhodného.  

Kreditní karta jako taková je také jednou z možností výhodného půjčení si. Je to alternativa na několik týdnů, kdy je takzvané bezúročné období, později jsou úroky vysoké – kolem dvaceti procent. Na kreditní kartu se vyplatí půjčit si maximálně několik desítek tisíc korun, které se splatí do pár měsíců.  

Také je zde možnost vzít si spotřebitelský úvěr, kde je úročení kolem devíti procent. Musíte však o něj požádat na pobočce banky. Tato alternativa se často splácí i několik let z toho důvodu, že si lidé půjčují i desítky či stovky tisíc korun.  

Na menší úvěry mějte kreditku 

Nejvýhodnějším řešením tíživé finanční situace se tak zdá být kreditní karta, která je pomocí na několik tíživých týdnů, které nejsou úročené. Navíc kreditní karty mají takzvané pojištění nákupu, které se vztahuje na konkrétní druhy zboží. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *