Banky konečně spustily okamžité platby
Finance

Banky konečně spustily okamžité platby

Dnes drtivá většina lidí používá k placení před peněz na bankovní účet. Jedná se o proces, který dříve trval i několik pracovních dnů, dnes je to však záležitost několika málo minut, pokud se peníze převádí do stejné banky. Pokud se peníze převádí mezi jinými bankami, obvykle trvá tento převod zhruba jeden pracovní den (do druhého dne od odeslání je v drtivé většině případů částka na účet připsána). Pro mnohé je to však stále pomalé, a tak se banky konečně rozhodly spustit takzvané okamžité platby. Posílání z banky do banky tak bude opět jednodušší, a hlavně daleko rychlejší.  

Samozřejmě neočekávejte toto zavedení ihned, banky se nechaly slyšet, že se bude tato novinka zavádět během letošního roku. Peníze se tak konečně během letoška dočkají rychlejšího putování, budou se přijímat i odesílat během několika málo vteřin.  

Některé banky okamžité platby už provozují 

Některé banky jsou už dokonce napřed před ostatními. Je to konkrétně Česká spořitelna a také Air Bank, které už umožňují převody peněz během několika vteřin. Další banky na sebe nenechají dlouho čekat, k okamžitým platbám se mají přidat během následujících měsíců.  

Konec expresním platbám 

Do nynějška to fungovalo tak, že jste buď museli počkat jeden či více dnů na to, než přijdou peníze na účet v jiné bance, nebo jste mohli využít takzvaných expresních plateb. Ty byly nabízeny nejednou bankou, bohužel byly zpoplatněny. V rámci těchto expresních plateb byly příkazy k platbě vyřízeny přednostně. Mnozí lidé však nechtěli za rychlé odeslání peněz platit, a tak si raději počkali jeden či dva pracovní dny, než platba dorazí. Přece jen expresní platba někdy vyšla i na několik set korun  

Okamžité platby budou probíhat sedm dní v týdnu 

Nabízí se také otázka, zdali budou expresní platby probíhat sedm dní v týdnu nebo se jestli budou vztahovat jen na všední dny. Podle dostupných informací se můžeme těšit na okamžité platby sedm dní v týdnu, čtyřiadvacet hodin denně. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *