Finanční dluh u zdravotní pojišťovny vás může přijít draho
Finance

Finanční dluh u zdravotní pojišťovny vás může přijít draho

Dostat se do finančních problémů nemusí být složitý proces, zvlášť pokud je vaše situace v takovém stavu, že už nezvládáte splácet své finanční závazky. U bankovních společností vám po pár týdnech hrozí exekuční řízení. My se však podíváme na dluh u zdravotní pojišťovny, o kterém má většina lidí mylné informace. Jestliže nevíte, jak to s dluhem u zdravotní pojišťovny chodí, měli byste si tento článek přečíst. Převážně tehdy, je-li tenhle případ i vaším problém a vy tak dlužíte finance své zdravotní pojišťovně. Vše má své řešení, jen ho musíte začít řešit. Nejprve se ale pojďme podívat na to, jaké zajímavosti pod sebou dluh u zdravotní pojišťovny skrývá.

Přejdu jinam a vše se smaže?

Pokud si myslíte, že se váš dluh smaže v okamžiku, kdy přejdete pod jinou zdravotní pojišťovnu, hluboce se mýlíte. Zdravotní pojišťovny si dlužníky pečlivě hlídají a nedají vám klid ani v momentě, kdy ji změníte a přejdete jinam. Jinými slovy tedy počítejte s otravnými telefonáty i poté. Kromě toho při změně zdravotní pojišťovny budete mít nemalé problémy s tím, uskutečnit tento proces až do konce.

Finanční dluh u zdravotní pojišťovny

Dále nepočítejte s tím, že vám dluh bude prominut poté, co jim vysvětlíte svou finanční situaci. Bohužel to takto nefunguje. Můžete se maximálně domluvit na splátkovém kalendáři, ale i ten nemáte předem vyhraný. Žádost se vyřizuje delší dobu, záleží na tom, jakou částku dlužíte a u jaké zdravotní pojišťovny se nacházíte.

Penále vám nabíhají každý den

Sankce za dluh u zdravotní pojišťovny vám nabíhají každým dnem, a to ve výši 0,05 %. Je pravdou, že tato suma není příliš vysoká, ovšem opět bude záviset na tom, jak vysoký je váš momentální dluh. U částky dlužné ve výši jednoho měsíce sankci téměř nepoznáte, na druhou stranu při dlužné částce ve výši několika desítek tisíc už tomu bude skutečně jinak. Záleží tedy na vás, jak se k situaci postavíte. Důležité je, začít ji řešit, ať už formou splátkového kalendáře nebo jednorázového splacení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *