Auta, která se řadí k nejdražším. Utratili byste za ně tolik?
Finance

Auta, která se řadí k nejdražším. Utratili byste za ně tolik?

Mít vlastní automobil, to je sen kdekoho. Lidé jsou ochotní si na automobil šetřit i dlouhé měsíce nebo roky, zkrátka chtějí automobil, tak se holt musí chvilku uskromnit. Někteří mají dokonce i svá keramická prasátka, kam si peníze na automobil pravidelně hází. Pravdou je, že většina lidí si kupuje taková vozidla, která jsou cenově pod sto padesát tisíc. Jenže najdou se i dražší automobily, za které někteří jsou ochotni zaplatit. Někteří jsou třeba ochotni zaplatit i miliony korun za to, aby do své garáže přivezly vůz, jenž se řadí k těm nejdražším vozidlům na světě. Nabízí se otázka, dokázali byste za nejdražší automobil na světě utratit všechny své úspory? 

Peníze hýbou i automobilovým světem, což znamená, že pokud máte peníze, můžete si dovolit koupit si jeden z nejlepších vozidel na světě, respektive si můžete koupit jeden z nejdražších vozidel na světě. Vybrali jsme několik opravdu drahých automobilů, za které utratíte opravdu majlant.  

Ferrari Pininfarina Sergio 

Více jak sedmasedmdesát milionů korun byste v přepočtu zaplatili za automobil z dílny Ferrari, konkrétně za model Ferrari Pininfarina Sergio. Automobil byl vyroben v pouze šesti provedeních a byl pojmenován po šéfovi slavného studia Pininfarina. Pod kapotou se mu skrývá skoro šest set koní, v interiéru vás překvapí například aerodynamické opěrky hlavy.  

McLaren P1 LM 

Přes devadesát milionů korun v přepočtu byste zaplatili za automobil z dílny automobilky McLaren. Konkrétně vůz McLaren P1 LM je na světě jen v pěti provedeních, jeho výkon dosahuje až tisícovky koní!  

Koenigsegg CCXR Trevita 

Tento model vozidla je zároveň nejdražším výrobním autem na světě, které je dokonce pokryté diamanty a které pod kapotou skrývá výkon o tisícovce koní. Jeho cena sice není nikde uvedena, přesto je jasné, že to malá cifra opravdu nebude. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *