Jak snížit spotřebu vody v prádelně a koupelně
Finance

Jak snížit spotřebu vody v prádelně a koupelně

Určitě jste zaznamenali různé eko výzvy nejedné společnosti, které nabádají k tomu, abychom byli ohleduplní k přírodě a abychom nejen, že používali méně plastů, ale také abychom značně šetřili vodou. Ví se, že člověk spotřebuje hlavně při své denní hygieně desítky litrů vody, které mnohdy protečou naprosto zbytečně. Ovšem existují sofistikovanější řešení, díky nimž je možné předcházet plýtvání vodou. Hlavně v koupelnách a v prádelnách lze vodou značně ušetřit, jelikož právě zde spotřebujeme neskutečné množství vody.

Pokud bychom měli být konkrétnější a přesnější, jen při mytí rukou spotřebujeme denně tři litry vody. Plná vada stojí zhruba sto padesát litrů vody, při sprchování spotřebujeme cca šedesát litrů vody. To jsou šílená čísla, kterým lze udělat přítrž.

Prozraďme si proto tipy odborníků, jak lze předcházet plýtvání vodou a jak snížit spotřebu vody v prádelně a koupelně.

Tipy, jak snížit spotřebu vody v prádelně a koupelně

  • Sprchujte se o dvě minuty kratší dobu. A sice zkraťte svou dobu sprchování, a to aspoň o dvě minuty, jelikož takto ušetříte až šest set litrů vody měsíčně! Kratší sprchování je ekonomičtější a má smysl.
  • Používejte úsporné sprchové hadice. I díky nim lze ušetřit hromadu vody. Stejně tak se na úspoře vody podílí i perlátory na koupelnové baterie, které dokážou taky snížit spotřebu vody.
  • Nikdy neperte s poloprázdným bubnem. Velmi často se stává, že lidé perou tehdy, kdy pračka ještě není plná, tedy kdy je buben poloprázdný. Je třeba, abyste si dávali pozor na to, že je pračka plná. Až tehdy pusťte pračku.
  • Vypněte vodu při umývání vlasů. Drtivá většina lidí nechává puštěnou vodu, když si umývá hlavu. Jenže to je špatně. Měli byste spíše vypínat vodu při umývání vlasů, zachráníte tak 150 litrů vody za měsíc.
  • Pozor na výběr pračky. V případě, že se rozhodnete investovat do nové pračky, nedívejte se na spotřebu energie, ale hlavně na spotřebu vody!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *