V případě nouze vás může zachránit oddlužovací proces
Finance

V případě nouze vás může zachránit oddlužovací proces

Dluhy člověka vyžírají nejenom po finanční stránce, ale i té psychické. O to více se člověk dluhy zabývá v případě, že je nezvládá a přerůstají mu přes hlavu. Jakmile má volno, nedokáže myslet na nic jiného. Je dluhy na tolik posedlý, že mu ničí celý život. Samotné večerní usínání takovému člověku trvá mnohdy několikanásobně déle než člověku, který je bez dluhů. Večer se totiž přemýšlí nejlépe.

Řešení stále existuje

Pokud jste se dostali do situace, ve které pociťujete, že své dluhy již nezvládáte, musíte začít přemýšlet nad tím, jak se z dluhové propasti dostat ven. Rozhodně si nechoďte půjčovat jinam, sice tím zalepíte své dosavadní měsíční splátky, ale uděláte si dluhy u jiných společností nebo lidí.

Pomoc se nabízí v oddlužení, které je tady pro fyzické osoby. Jestliže o této variantě budete přemýšlet, je dobré si k ní něco nastudovat, jinak vás může stát zbytečnou šanci navíc. Do oddlužení totiž může člověk vstoupit za svůj život jen jednou a na to byste měli myslet v první řadě. V případě, že se vám nepodaří ji vyřídit správně, zaděláváte si tím na nemalé problémy.

oddlužení vám může pomoct

Oddlužení je pomoc pro každého

Před samotnou žádostí o oddlužení je nutné mít minimálně dva a více věřitelů. Pokud máte jednoho věřitele a nejste schopní splácet, pak se dostáváte do nepříjemné situace. Sehnat druhého věřitele bude velmi náročné, zvlášť ve chvíli, kdy nesplácíte svůj první závazek a máte tedy záznamy v registru. Jestli tuto podmínku splňujete, můžeme se vrhnout na další.

Jak jsme vám napověděli, půjčky musí být po splatnosti. Tady buďte opatrní. Nestačí pouhých pár dnů, protože to soud může vyhodnotit jako řešitelný případ. Půjčky by měly být po splatnosti nejlépe několik týdnů nebo dokonce měsíců. Opět buďte obezřetní, aby vaše situace nebyla předána exekutorům. Dále byste měli být schopní prokázat, že jste své dluhy v minulosti spláceli.

Podvody zde neuděláte

Nemyslete si, že si naberete půjčky a následně se vrhnete do oddlužení. V předchozím odstavci jsme uvedli, že musíte předložit důkazy o tom, že jste půjčku v minulosti řádně spláceli, alespoň po dobu několika měsíců. Záležet bude na tom, na kolik měsíců máte půjčku uzavřenou a jakou částku jste doposud splatili. Teprve tehdy si můžete zažádat o oddlužení. S žádostí vám mohou podle zákonu pomoct jen osvědčené osoby, mezi které patří například advokát, notář nebo právník. Oddlužení od jisté doby nelze podávat na vlastní pěst nebo prostřednictvím nezkušených osob.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *