Žádáte o půjčku jako OSVČ. Musíte počítat s možnými problémy!
Finance

Žádáte o půjčku jako OSVČ? Musíte počítat s možnými problémy!

Pokud podnikáte a jste tedy OSVČ, můžete při žádosti o půjčku nemile narazit na jisté problémy, které se týkají vašich příjmů. Pochopitelně jste se dali na cestu OSVČ z mnoha důvodů. Jedním z hlavních je fakt, že se cítíte svobodní. Nikdo vám neříká, v kolik hodin se máte dostavit nebo v kolik hodin odcházet z kanceláře. Jestli tedy neděláte dělnickou profesi, tam je přítomnost nezbytnou součástí vaší práce.

Vyšší plat je samozřejmostí

Další důvod, proč se lidé přesouvají na živnost je možnost říct si o vyšší částku neboli hodinovou mzdu. Je to zapříčiněno tím, že za vás zaměstnavatel nebude odvádět měsíční odvody. Ušetříte tím nejenom vy, ale i společnost. Problém ovšem může nastat v momentě, kdy budete žádat o finanční půjčku. Tady už takové výhody zdaleka neplatí. Jaké problémy se vám mohou postavit do cesty?

Žádáte o půjčku jako OSVČ

Nejčastějším problémem je doba podnikání, která neodpovídá normám bankovních společností. Kromě doby podnikání navíc nemáte dostačující příjmy, a tak nejste z pohledu banky vhodným zájemcem o půjčku. Daleko horší případ nastává ve chvíli, kdy nemáte doposud podané žádné daňové přiznání a vaše doba podnikání je kratší než 10 měsíců. Bankovní společnost se nemá totiž od čeho odrazit a s největší pravděpodobností bude vaše žádost o půjčku zamítnutá.

Výdajové paušály jsou při půjčkách na obtíž

Pokud podnikáte a nevedete si daňovou evidenci, nejspíš využíváte při ročním vyúčtování výdajové paušály. Ty mohou být v rozmezí od 40 do 80 %. Na základě nich jste schopní ušetřit na daních nemalé finanční prostředky, což je jistě výhodné pro každého podnikatele. Zvlášť v případě, že se jedná o vaše první daňové přiznání a vy jste se svým podnikáním teprve na samotném začátku. Horší situace nastává ve chvíli, kdy žádáte o půjčku. Díky výdajovým paušálům se vám papírově snižují také vaše zisky, a to i přes to, že takových výsledků skutečně dosahujete. Nově sečtený čistý zisk tak nemusí na vámi požadovanou částku dosahovat.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *