Pokud podnikáte a jste tedy OSVČ, můžete při žádosti o půjčku nemile narazit na jisté problémy, které se týkají vašich příjmů. Pochopitelně jste se dali na cestu OSVČ z mnoha důvodů. Jedním z hlavních je fakt, že se cítíte svobodní. Nikdo vám neříká, v kolik hodin se máte dostavit nebo v kolik hodin odcházet z kanceláře. Jestli tedy neděláte dělnickou profesi, tam je přítomnost nezbytnou součástí vaší práce.
Vyšší plat je samozřejmostí
Další důvod, proč se lidé přesouvají na živnost je možnost říct si o vyšší částku neboli hodinovou mzdu. Je to zapříčiněno tím, že za vás zaměstnavatel nebude odvádět měsíční odvody. Ušetříte tím nejenom vy, ale i společnost. Problém ovšem může nastat v momentě, kdy budete žádat o finanční půjčku. Tady už takové výhody zdaleka neplatí. Jaké problémy se vám mohou postavit do cesty?
Nejčastějším problémem je doba podnikání, která neodpovídá normám bankovních společností. Kromě doby podnikání navíc nemáte dostačující příjmy, a tak nejste z pohledu banky vhodným zájemcem o půjčku. Daleko horší případ nastává ve chvíli, kdy nemáte doposud podané žádné daňové přiznání a vaše doba podnikání je kratší než 10 měsíců. Bankovní společnost se nemá totiž od čeho odrazit a s největší pravděpodobností bude vaše žádost o půjčku zamítnutá.
Výdajové paušály jsou při půjčkách na obtíž
Pokud podnikáte a nevedete si daňovou evidenci, nejspíš využíváte při ročním vyúčtování výdajové paušály. Ty mohou být v rozmezí od 40 do 80 %. Na základě nich jste schopní ušetřit na daních nemalé finanční prostředky, což je jistě výhodné pro každého podnikatele. Zvlášť v případě, že se jedná o vaše první daňové přiznání a vy jste se svým podnikáním teprve na samotném začátku. Horší situace nastává ve chvíli, kdy žádáte o půjčku. Díky výdajovým paušálům se vám papírově snižují také vaše zisky, a to i přes to, že takových výsledků skutečně dosahujete. Nově sečtený čistý zisk tak nemusí na vámi požadovanou částku dosahovat.