půjčky
Finance

Tři věci, na které si půjčujeme nejčastěji

Půjčky už dávno nejsou žádné tabu. K půjčkám se jednoho dne uchýlí všichni. Pokud se nyní rozhodujete, že o půjčku zažádáte, určitě vás překvapí obrovské množství půjček na trhu, které jsou nyní k dispozici. Jen čert by se v nich vyznal, je jich opravdu mnoho. Nejen, že je finanční trh plný bankovních půjček, ale také se k bankovním půjčkám přidaly nebankovní půjčky a takzvané mikropůjčky, které jsou dnes obrovským hitem. Jelikož o půjčky je dnes snadné zažádat, podívejme se na to, na co si nejčastěji půjčujeme.

Bankovní půjčky jsou opředeny pravidly, nebankovní půjčky je však možné získat během pár minut. Přesto jsou obě využívané, jenže na co? Na co si nejčastěji půjčujeme, k čemu nám půjčky vlastně slouží?

1) Nemovitosti, pozemky

Člověk potřebuje někde bydlet. I když se pravidla týkající se hypoték pořádně zpřísnila, přesto zájem o hypoték neklesá. To se ostatně nemůže říct o hypotečních sazbách, které rostou doslova rychlostí blesku. Je ale nutné říct, že na koupi nemovitosti či pozemku si bereme jen a pouze bankovní půjčku. Nebankovní společnosti totiž nepůjčují miliony. S pravidly bank se tedy musíme ztotožnit, pokud si chceme na bydlení půjčit. Nic jiného nám ani nezbývá.

2) Automobil

Automobil ke svému životu potřebujeme, o tom není pochyb. Zatímco mnozí jezdí do práce denně, jiní využívají automobil jen na výlety. Ať už používáte auto denně nebo méně často, vůz se vám během používání opotřebovává, což znamená, že se může pokazit. V případě, že se tak stane, můžete buď vůz nechat opravit (peníze na opravu poskytnou i nebankovní společnosti), nebo si můžete rovnou nový vůz koupit. Pokud si koupíte vůz za pár desítek tisíc korun, postačí vám nebankovní půjčky, jestli ale vůz bude stát víc, bankovní půjčky jsou nevyhnutelné.

3) Kroužky pro děti

Zejména na začátku roku si půjčujeme i na kroužky pro děti. Mnozí rodiče vědí, jak drahé jsou kroužky pro děti, ovšem chtějí je dětem dopřát. A když nejsou peníze na kroužky, musí se zkrátka půjčit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *