Okamžité platby se otevírají u všech bank. Do konce roku budou podporovány i u menších společností
Finance

Okamžité platby se otevírají u všech bank. Do konce roku budou podporovány i u menších společností.

Okamžitá platba je pojem, který se v poslední době dostal téměř ke každému majiteli bankovního účtu. Pokud nevíte, co se pod okamžitými platbami skrývá, je to jednoduché. Jde o to, že v případě, kdy zašlete kamarádovi peníze na bankovní účet jiné společnosti, bude je mít na kontě ještě v tentýž den. Většinou se jedná o několikahodinové připsání. Pozor, rozhodně si nepleťte okamžité a expresní platby. Je v tom relativně vysoký rozdíl.

Pro připomenutí, co jsou to okamžité platby

Jak už víte z prvního odstavce, okamžité platby vám garantují, že peníze které jste odeslali na cizí účet člověku, který má jinou bankovní společnost, budou ve stejný den připsány na kontě. Expresní platba je viditelně rychlejší, protože jsou peníze na účtu jiné banky ve stejnou vteřinu. Rozdíl je ovšem i v ceně služeb. Expresní platba vás bude stát nemalé finanční prostředky, zatímco ta okamžitá je zcela zdarma.

Okamžité platby se otevírají i v České republice

Nesetkáte se s ní u všech bank

Okamžité platby nejsou podporovány prozatím u všech bank. Jestliže tedy máte bankovní účet u banky, která je méně známá, pak tuto možnost mít nejspíš nebudete. Pokud vám tato možnost chybí, máte dvě možnosti. Buď to počkat do konce roku, kdy se okamžité platby otevřenou u všech bankovních společností, nebo změnit banku již teď.

Jaké banky nabízejí okamžité platby?

Ještě, než vám prozradíme, jaké banky nabízejí okamžité platby, je potřeba si říct, jaké jsou podmínky. Okamžité platby je možné posílat pouze mezi těmi bankami, které je podporují. Částkou jsou tyto platby omezeny, a to z důvodu bezpečnosti. Nemusíte se obávat, limit je dostatečně velký. Teď k věci, okamžité platby nabízejí tyto bankovní společnosti:

  • Banka Creditas
  • Česká spořitelna
  • Air bank
  • Moneta Money Bank
  • Fio banka

Výběr už záleží na vás

Našli jste svou bankovní společnost v seznamu? Můžete se začít radovat. Jestliže ne, pak bude záležet na vás, jak se rozhodnete a zda vyčkáte nebo bankovní společnost změníte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *