Jak si říct o navýšení platu v práci? Komunikace a úspěchy vám pomohou
Finance

Jak si říct o navýšení platu v práci? Komunikace a úspěchy vám pomohou

Jestliže jste v práci spokojení, ale toužíte po větší mzdě, není nic jednoduššího než se ve volném čase zastavit za svým nadřízeným. Je pravdou, že tento krok je poněkud obtížný, ale pokud to nezkusíte, odpověď bude pokaždé ne. O navýšení platu je vždy potřeba mluvit na rovinu, jinak se snadno odhalíte. Nechoďte kolem horké kaše a už v žádném případě nezačínejte několika lichotkami.

O navýšení platu může požádat kdokoliv

Pokud váš nadřízený nemá momentálně čas, ale chce si s vámi domluvit schůzku, zkuste mu už při samotné domluvě naznačit, o co se jedná. Dáváte mu tím najevo, že s ním komunikujete otevřeně, bez zbytečného schovávání. Kromě toho má možnost se na daný termín řádně připravit. Nikdy nevíte, co bude ve volném čase dělat, třeba si otevře vaši složku a podíváte se, jak si na pozici vedete a kolik jste již odpracoval hodin. Podle toho může snadno určit, jestli si navýšení platu zasloužíte či nikoliv.

jak si říct o navýšení platu

Přichází váš nadřízený do práce ve špatné náladě? Křičí a kope kolem sebe a odnáší to zaměstnanci? Toto období na komunikaci ohledně navýšení vašeho platu není vhodné. Váš šéf by měl přijít do práce spokojený, s vynikající náladou, jinak nemáte téměř žádnou šanci na úspěch. Jestliže se dobře vyspal, bude vás posuzovat úplně jiným metrem.

Úspěchy a školení jsou základem

Nemáte-li žádné úspěchy a školení, žádat o navýšení platu je zcela zbytečné. Pokud si však myslíte, že vaše úspěchy a školení jsou dostačující na to, abyste měli nárok na navýšení mzdy, pak nesmíte na nic čekat. Každý další den navíc se připravujete o finanční prostředky. Nadřízený nebude riskovat vaši ztrátu, a tak se s vámi nějakou formou domluví. Tady je nutné vytrvat a v žádném případě netlačit na pilu. Každý má svou hranici a i přes to, že jste jedním z nejlepších zaměstnanců, můžete snadno přijít o práci při nedodržování základních pravidel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *