Při žádosti o půjčku si nejprve spočítejte příjmy a výdaje, následně si stanovte, pro jaký účel ji máte.
Finance

Při žádosti o půjčku si nejprve spočítejte příjmy a výdaje, následně si stanovte, pro jaký účel ji máte.

Snad každý je schopen se zadlužit. Zajít si do bankovní společnosti nebo usednout za počítač a poslat žádost o půjčku je jednoduchý proces, který láká stále velké procento obyvatel. Daleko horší je následně své finanční dluhy splácet. Předejít se závislosti na půjčování finančních prostředků dá pomocí jednoduchých tipů. Jestliže si rádi půjčujete, měli byste této činnosti předejít. Zkroťte svou vášeň po půjčkách jednou provždy.

„Půjčku má každý, jdu si ji vyřídit.“

Půjčku má dnes téměř polovina obyvatel České republiky. To však hned nemusí znamenat, že si ji musíte vyřídit i vy. Pokud si žádáte o půjčku na nezbytně důležité věci, pak tento krok není úplně špatným řešením. Jakmile vám ale půjčky přerůstají přes hlavu a začínáte si půjčovat i na úplné maličkosti, situace se vám snadno může vymknout kontrole. V první fázi je potřeba umět rozlišovat důležité a nedůležité věci. Společně se na tuto problematiku podíváme.

Při žádosti o půjčku si nejprve spočítejte příjmy a výdaje

Půjčky jsou o výpočtech a matematice. Jestliže jste si v minulosti říkali, k čemu vám může být matematika dobrá, tady máte odpověď. Pokud špatně vypočtete své příjmy a výdaje, může vás jakákoli půjčka potopit a shodit na úplné dno. Ze všech vašich příjmů si odečtete veškeré výdaje a k nim následně připočtete alespoň 20 až 30 % jako finanční rezervu. Druhým způsobem je odečíst 10 až 20 % z příjmů. Tato finanční částka by měla sloužit jako rezerva a rozhodně je nutné dát ji stranou.

Výpočty máte dokončeny?

Po dokončení výpočtu vidíte částku, která vám zbyde. Nezapomeňte odečíst rovnou i finanční rezervu, přinejmenším ve výši 10 %. Z částky, která vám zbyla si snadno můžete dopočítat výši možné půjčky, kterou jste ochotní splácet. Na internetu naleznete kalkulačky půjček, kde zadáte své údaje a poté vám vyjede tabulka nabídek. Počítejte s tím, že se při žádosti mohou čísla změnit, od úrokové sazby, přes RPSN až po výši splátky.

Částku při žádosti o půjčku nepřekročíte tehdy, budete-li se držet základních pravidel. Zbytečnými věcmi se ve světě půjček považují dovolené, Vánoce, drahá elektronika, dárky nebo automobil. Jestliže automobil potřebujete ke své práci, měli byste si umět vypočítat další náklady, které jsou s novým vozidlem spojeny. Na závěr si důkladně promyslete bankovní společnost, u které budete o půjčku žádat. Mělo by se jednat o banku, která na vás nebude nic hrát. Férové jednání je na místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *