zlozvyky
Finance

Čtyři naše zlozvyky, díky nimž trpí peněženka anorexií

Trápí vás, že vaše peněženka v sobě neskrývá ani korunu? A co je toho důvodem? Myslíte si, že za to může peněženka, která jednotlivé mince neustále někde ztrácí? Opak je ovšem pravdou. Za to můžeme ostatně jenom my sami, tedy konkrétně naše zlozvyky, díky nimž trpí naše peněženka anorexií. Naše zlozvyky se totiž výrazně podílí na tom, kolik platíme za energie či kolik platíme za vodu. Možná si to ani neuvědomujeme, ale opravdu plýtváme, a to se ostatně prokáže na vyúčtování, na které se můžeme těšit na začátku letošního roku.

Jistě víte, že se začíná zdražovat. Zdražují se nejen energie, ale také se zdražuje i voda. Dodavatelé zkrátka nemohou jinak. Dokonce ani přechod k levnějšímu dodavateli nepomůže, zdražuje opravdu každý dodavatel energií, zdražuje také voda. Není tedy jiného řešení, než šetření. A abychom mohli šetřit, musíme odbourat naše zlozvyky.

1) Začněme zhasínat

Bohužel se to děje dnes a denně – nezhasínáme za sebou, i když se v dané místnosti už nenacházíme. Náš dům pak svítí jako vánoční stromeček a naše náklady na elektřinu rostou raketovým tempem.

2) Naučte se větrat jen krátce

Větrání je rozhodně důležité i během zimy, neznamená to ale, že musíte větrat celé dlouhé hodiny. Musíte větrat jen chvíli, v ideálním případě pár minut, aby teplo z puštěného topení neodcházelo ven.

3) Odhrňte záclony a závěsy

V době topné sezony si zkontrolujte, jestli máte přes topení přehozené závěsy nebo nikoli. Pokud ano, okamžitě je odhrňte. Nechcete přece vytápět závěsy, ale interiér. Pokud jsou těžké závěsy přes topení, teplo proudí do nich a neproudí do interiérů.

4) Namontujte LED žárovky

Abyste neplýtvali elektřinou, namontujte do všech svítidel v domácnosti LED žárovky. Jedná se sice o dražší záležitost, na druhou stranu se to výrazně projeví na ročním vyúčtování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *