Pět rad, jak ušetřit na benzinu
Finance

Pět rad, jak ušetřit na benzinu

Je auto váš nejlepší přítel a každodenní společník na cestě do práce? Pokud ano, určitě špatně snášíte, když ve zprávách neustále sdělují, o kolik vzrostla cena benzinu či nafty. Dnes roste cena benzinu enormně, mnozí lidé přestali proto jezdit do práce autem a raději si platí městskou hromadnou dopravu, která je vyjde o něco levněji. Pokud se však nechcete svého čtyřkolého mazlíčka vzdát, máme pro vás pět rad, jak na benzinu razantně ušetřit.  

Neexistuje jen jedna rada, jak jezdit autem levněji. Takových rad je opravdu mnoho. Z jednotlivých rad se mohou stát zvyky, které si osvojíte a díky kterým nebudete jezdit tak draze jako doposud.  

Pět rad, jak ušetřit na benzinu 

  • Upravte styl jízdy, to je rada číslo jedla. Nemusíte jezdit hlemýždím tempem, ale zase nejezděte jako blázni, při čemž byste spotřebovali více benzinu. Styl jízdy se velmi podílí na tom, kolik benzinu během jízdy autem spálíte. Benzin vám může zachránit několik věcí, například při dojíždění v koloně vyřaďte rychlost a dojeďte setrvačností nebo včasně řaďte na vyšší stupeň.  
  • Plánujte svou cestu. Nevjíždějte zbytečně do zácpy, pokud víte, že tam je. V takové chvíli jde spotřeba benzinu opravdu nahoru. Raději si zjistěte, jestli náhodou není nějaká kolona na dálnici, kudy chcete projíždět, případně to vezměte oklikou.  
  • Tempomat je váš kamarád, proto ho používejte. Elektronika zajistí optimálnější přívod paliva do motoru.  
  • Sundávejte nosič. Nemusíte ho mít na střeše auta neustále. I nosič má totiž vliv na to, kolik benzinu či nafty se spotřebuje.  
  • Dofukujte pneumatiky, nejezděte s napůl prázdnými koly. Jízda na podhuštěných pneumatikách je drahá, ale taky velmi nebezpečná. Pokud budete mít kola dofouknutá (jde je dofouknout na každé čerpací stanici), můžete uspořit minimálně desetinu litru pohonných hmot.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *