Pořizujeme si kočku. Na kolik nás tento mazlíček vyjde?
Finance

Pořizujeme si kočku. Na kolik nás tento mazlíček vyjde?

Když se člověk cítí sám, pořídí si domácího mazlíčka. Domácí mazlíčkové jako takoví jsou mírumilovní tvorové, lidé si je kupují velmi rádi. Jenže mnozí lidé si neuvědomují, kolik takový mazlíček vlastně stojí. Někteří si kupují mazlíčky dříve, než jim dojde, kolik je bude stát, a tak s mazlíčkem putují do útulku, kde ho nechají na pospas osudu. Pokud si třeba chcete koupit kočku, měli byste vědět, co ke svému spokojenému životu potřebuje. Stát bude kočka hodně zejména z počátku, ale tak je to u všech domácích mazlíčků.  

Musí se investovat do výbavy 

Z počátku se musí investovat do výbavy. Kočka potřebuje pelíšek, který lze pořídit za pár stovek. Také potřebuje ke svému spokojenému životu škrabadlo, jehož cena se pohybuje různě. Začíná na pár stovkách, ale velká škrabadla se mohou dostat i do výše několika tisíc korun. Co se týče hraček, to je jen malá položka na seznamu.  

V případě, že se rozhodnete investovat do kočky, měli byste investovat také do kočičího záchodu. Ten vyjde na několik stovek korun. K tomu patří samozřejmě i pohlcovač pachu, který stojí v průměru do dvou set korun (samozřejmě záleží na značce).  

Návštěva veterináře je nutností 

Stejně jako všichni domácí mazlíčkové, i kočky musí navštívit veterináře. Zejména kočky pocházející z útulku musí projít kompletním vyšetřením, které vyjde na zhruba pět set korun. Kromě toho se musí každým rokem chodit k veterináři kvůli očkování proti vzteklině, také je nutné odčervováni. To jsou položky vycházející na pět set korun v průměru.  

Co se týče ostatních očkování, začínají na sto padesáti korunách, ale některá se mohou dostat až do výše pětistovky. Nezapomínejte ani na kastraci. U kocourů vychází na zhruba šest stovek, u koček je to dražší záležitost vycházející na zhruba patnáct stovek.  

Krmivo 

Další samostatnou položkou je krmivo. To vychází různě – vždy záleží na kvalitě a značce daného krmiva.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *