Pět tipů, jak jednoznačně uspět ve fotobankách
Finance

Pět tipů, jak jednoznačně uspět ve fotobankách

Milujete fotografování a chcete si tímto koníčkem něco málo vydělat? Nemusíte fotit oslavy, svatby nebo firemní večírky, ale můžete své fotografie nabízet ve fotobankách. Je to snadný přivýdělek, který se může dostat i do několika desítek tisíc korun. I když si mnozí lidé myslí, že se jedná o nelegální přivýdělek, je zcela legální, jen si tedy musíte tento přivýdělek sami zdanit, a to buď v daňovém přiznání, nebo případně v čestném prohlášení. Doporučujeme to však zkonzultovat s účetní, abyste neměli problémy.  

I když se zdá být přivýdělek z fotobank naprosto snadný, existuje několik tipů, které vám úspěch ve fotobankách zaručí. Každý však musí počítat s oběma možnostmi, tedy i s tou, že ve fotobankách si člověk může vydělat třeba jen korunu.  

Nefoťte příliš umělecky 

Obecně platí, že můžete fotit cokoli se vám zlíbí, jen na lidi si dávejte trochu pozor, nemusí být takové fotky schváleny. Ideální jsou fotky zvířat nebo krajiny, nefoťte je však moc umělecky, nejvyhledávanější jsou stejně klasické kýče.  

Investujte do kvalitního technického vybavení 

Každá fotobanka má určenou velikost, kterou musí fotky splňovat. Pokud fotky danou velikost nesplňují, je problém na světě. Investujte proto do kvalitního technického vybavení, které se postará o to, abyste splňovali velikost i nároky na kvalitu.  

Upravujte, upravujte, upravuje 

I když se říká, že to, co není upravené, je dnes ceněné, ve fotobankách je to o pravém opaku. Upravujte, upravujte, upravujte – využívejte programy v počítači a upravujte, upravujte, upravujte. Jen tak zaujmete a vaše fotky budou trochu odlišné od ostatních.  

Buďte vytrvalí 

I když se o přivýdělku ve fotobankách mluví jakkoli, nemyslete si, že hned zbohatnete. Buďte vytrvalí, někdy trvá opravdu dlouho, než se nahromadí dostatek peněz k tomu, abyste si přivýdělek vůbec mohli poslat na svůj účet. 

Budujte si bohaté portfolio 

Ve světě fotobank platí, že čím víc fotografií, tím větší přivýdělky. I když se vám nedaří s pár fotografiemi, neznamená to, že nemáte potenciál. Budujte dál své portfolio a uvidíte, že se ta námaha vyplatí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *