Tři tipy, jak neutrácet za nákupy příliš mnoho
Finance

Tři tipy, jak neutrácet za nákupy příliš mnoho

Na internetu, ale také v kamenných prodejnách často narazíme na to, co se nám nadmíru líbí a co nutně potřebujeme. Ovšem díky naší touze po dané věci často kupujeme to, co zanedlouho shledáme jako nepotřebné a neužitečné. Mnohdy opravdu nakupujeme nezodpovědně a utrácíme za nákupy více, než si mnohdy můžeme dovolit. Naštěstí existují triky a tipy, díky nimž nebudeme za nákupy utrácet příliš mnoho.

Začněte věci vyměňovat

Na mnoha internetových bazarech to funguje tak, že si věci nemusíte kupovat, ale že vyměníte své nepotřebné věci za jiné. Existuje daleko více lidí jako vy, kteří se chtějí zbavit nepotřebného a neužitečného. Často lze díky výměnám přijít na mnoho skvělých kousků, které byste normálně koupili v obchodě za šílené sumy.

Samozřejmě nelze vyměňovat jen na internetu, ale také se konají různé burzy i v kavárnách nebo v komunitních centrech. Pravidlem takových burz je hlavně to, aby věci byly čisté a funkční, v drtivé většině se zbylé věci darují na charitu, ale samozřejmě to nebývá pravidlem.

Půjčujte si

Chystáte se výjimečně do divadla, ale nemáte hezké šaty, které si na sebe můžete obléknout? Nemusíte chodit po obchodech, abyste si koupili šaty za tisíce, které však využijete jen jednou v životě. Raději si půjčte od kamarádky nebo sourozenců, což jsou šaty zadarmo (nebo třeba za čokoládu).

Podobně si lze půjčovat věci i v kamenných prodejnách, ale v tomto případě je třeba počítat s nějakým menším poplatkem.

Nevyhazujte, opravujte

Roztrhlo se vám vzadu za krkem tričko, protože jste nešikovně odstranili štítek? Nemusíte tričko automaticky vyhazovat, jen díru zašijte. Stejně tak to udělejte s podobnými nedokonalostmi, které na oblečení najdete. Není třeba vše vyhazovat a kupovat nové, když leccos lze spravit či opravit. Stejně tak to platí i u nábytku, není třeba vše pálit, když je nábytek starý. Je tu renovace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *