Jak se zadlužit s rozumem
Finance

Jak se zadlužit s rozumem?

Vzít si dluhy je jednoduchý proces, stačí si sednout k počítači nebo navštívit některou z bankovních společnosti a následně zažádat o půjčku. Pokud je to ve vašem případě nezbytně nutné, měli byste přemýšlet nad tím, jak se zadlužit s rozumem. Jestliže si myslíte, že tento bod není možný, mýlíte se. Zadlužit se s rozumem skutečně lze, jen je potřeba u toho důkladně přemýšlet. V následujících odstavcích vám to v jednoduchých bodech popíšeme.

Jak se zadlužit s rozumem?

Zadlužit se s rozumem je možné pouze tehdy, kdy projdete několika fázemi. V první řadě si spočítejte své příjmy a výdaje. Částka, která vám v konečném důsledku zůstane vám prozradí, zda měsíční splátky zvládnete či nikoliv. Do výdajů také připočtěte 10 až 20 %, které poslouží jako odklad finančních prostředků na horší časy. Jestliže vám nezbývá příliš vysoká finanční částka a neodečetli jste tuto hodnotu, pak pro vás půjčka není vhodným produktem.

Projdete-li prvním krokem, můžete přejít dále. Dalším bodem je důvod půjčky. Proč si vlastně chcete půjčit finanční prostředky? Jaký k tomu máte důvod? Využijete finanční prostředky na dovolenou nebo nákup dárků? Půjčka opět není v tomhle případě vhodná. Půjčit byste si měli pouze v tom případě, že se jedná o důležité věci. Na jaké věci byste si rozhodně neměli půjčit? Mezi tyto věci patří například dovolená, dárky, elektronika, další dluhy nebo svatba. Možná vás překvapilo, že v seznamu není automobil. Tady bude rozhodovat jeden důležitý parametr, který zní, na jaké účely potřebujete automobil.

Na co si půjčit?

Vraťme se k předchozímu bodu. Na automobil si půjčte čistě jen v momentě, že vám bude daná věc vydělávat. Jestliže chcete pořídit automobil pro běžné ježdění a díváte se po drahých vozidlech, půjčku byste měli vynechat. Raději si našetřete finanční prostředky na starší automobil, který vás podobně, jako drahé auto doveze tam, kde potřebujete. Půjčit si finanční prostředky můžete například na bydlení nebo vzdělání. I u vzdělání ale platí, že byste se měli držet jistých pravidel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *