Kolik mít našetřeno financí do důchodu při průměrném výpočtu
Finance

Kolik mít našetřeno financí do důchodu při průměrném výpočtu

Průměrný důchod v České republice přesáhl lehce částku 13 tisíc korun. Jak můžete vědět, nejde o příliš vysokou sumu. Z této částky se budete muset spoléhat na to, že zaplatíte prakticky vše, od bydlení, léků až po jídlo. Pokud je váš momentální plat jen o něco vyšší a už teď nevycházíte, nespoléhejte na to, že tomu bude v důchodu jinak. Jíst totiž potřebuje tak či tak a pokud vám lidé kolem vás hovoří, že se spokojíte s minimem, pak mají mylné informace.

Průměrný důchod má málo kdo!

Kromě toho je dalším problémem fakt, že průměrný důchod má v České republice opravdu malé procento seniorů. V tomto článku si popíšeme, jakou finanční rezervu byste měli mít, jestliže byste dosahovali průměrné mzdy vyplacené v důchodovém věku. Ačkoli nejde o vysokou částku, musíte počítat s tím, že vy budete potřebovat daleko větší finanční hotovost. Částka je totiž vypočítána skutečně z průměrného důchodu, nikoli toho, který je v České republice běžnější.

Kolik mít našetřeno financí do důchodu

Vezměte si, že budete muset zaplatit byt, léky, dopravu a jídlo. Pokud si mimo jiné chcete dopřát také výlety nebo kvalitnější jídlo, v konečném důsledku se zastavíte na hranici 20 tisíc korun. Při průměrném důchodu vám tak chybí ještě 7 tisíc korun na to, abyste mohli důstojně žít. Ročně se částka při výpočtu 7 tisíc korun měsíčně vyšplhá až na výši 84 tisíc korun. Vezměte si, kdy člověk v dnešní době jde do důchodu a jaký je průměrný věk člověka.

Jaká je tedy ideální naspořená částka?

Při průměrném věků člověk stráví v důchodu 10 až 15 let. Při chybějícím příjmu 84 tisíc korun za rok je tedy částka při 10 let vypočítaná na hranici 840 tisíc. Pokud by se jednalo o žití na dobu 15 let, museli byste sáhnout mnohem hlouběji, a to až na částku ve výši 1.260.000 Kč. Samozřejmě se bude částka pohybovat v jiném rozmezí, počínaje na výši důchodu a konče u toho, kolik lidí žije v jednom bytě nebo rodinném domě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *