jak spořit dětem
Finance

Tipy, jak spořit dětem. Postarejte se o jejich lepší budoucnost

Budoucnost dětí je jen v našich rukou. Neměli bychom to proto podcenit a měli bychom svým dětem dostatečně spořit, ať se v budoucnu mají skutečně dobře. Mnozí rodiče neváhají ani minutu a ihned po narození začínají svým dětem spořit. Je to samozřejmě jen dobře, čím dříve se začne, tím dříve se našetří velké množství peněz, které bude dítě potřebovat nejen na své budoucí vysokoškolské studium, ale také ho jistě využije při zařizování svého prvního vysněného bydlení.

V současné době je možné spořit dětem různě. Mnozí lidé spoří dětem pod polštář nebo peníze ukládají do domácích trezorů, ovšem lépe se udělá, když se využije klasických prostředků spořících, které slibují jistá zvýhodnění a které jsou hlavně podporované státem, který přidává na spořící účty zajímavé odměny.

Rodiče by byli hloupí, kdyby nevyužili takového množství spořicích produktů, jaké spořitelny nabízí. Jaké jsou však nejvýhodnější, jak dětem konkrétně spořit, aby jejich budoucnost byla najednou růžovější, hezčí, krásnější?

Jednou z možností je stavební spoření

Jednou z možností je takzvané stavební spoření, které bylo ještě donedávna zatracováno, jelikož se zase spekulovalo nad tím, že je nevýhodné a že jsou výhodnější produkty na trhu. V současné době je stavební spoření opět ve svém rozkvětu a lidé si ho zřizují doslova dnes a denně.

Na stavebním spoření je výhodné to, že je možné ho zřídit dítěti prakticky hned po jeho narození. Velkým plusem je státní podpora, která spočívá v každoročních odměnách. Dnes může roční odměna na stavebním spoření dosáhnout až dvou tisíc korun!

Další možností je doplňkové penzijní spoření

I doplňkové penzijní spoření je velice, velice výhodné. Jedná se o spoření, které je možné také uzavřít ihned po narození dítěte. I zde je velkým plusem podpora státu, která se však může vyšplhat na několik set korun měsíčně, odměny tedy nejsou pouze roční.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *