Jak zjistit, kolik dlužíme a komu
Finance

Jak zjistit, kolik dlužíme a komu?

Zapomněli jste na to, kolik finančních prostředků dlužíte a komu? Pokud si myslíte, že na to nejde zapomenout, pak se hluboce mýlíte. Zvlášť v momentě, kdy máte několik úvěrových smluv u vícero společnosti můžete snadněji zapomenout na to, kolik jste si vůbec celkem půjčili finančních prostředků. V takovém případě se budete muset obrátit na možnosti, které se v téhle situaci nabízejí.

Jak zjistit, kolik dlužíme a komu?

První možností jsou pochopitelné registry dlužníků. Tady však musíte být opatrní, protože existuje několik společností, které vám registry dlužníků sice nabídnou, ale ne kompletní nebo aktualizovány. V konečném důsledku to znamená, že na daných záznamech nemusí být pravdivá nebo úplná částka, popřípadě se na záznamu nemusí nacházet každá společnost, které dlužíte. Zaměřte se tedy na oficiální registry dlužníku, který vám dodají platný a zároveň věrohodný výpis s částkou a společnostmi. Jedině tak budete mít stoprocentní jistotu svého dluhu.

kolik dlužíme

Pravými registry jsou například BRKI, NRKI a SOLUS. Výpisy se pohybují v rozmezí od 100 do 200,- Kč. Co se týče BRKI a NRKI, jedná se o registry dlužníků, na kterém naleznete nejenom negativní výpisy, ale také i ty pozitivní. Zatímco registr SOLUS je pouze negativního rázu. Jak jsme výše uvedli, existuje několik společnosti, které vám výpisy z registru dlužníků nabízejí, ale opakovaně vám připomínáme, že musíte být obezřetní. Za prvé jsou dražší a za druhé nenabízejí pravdivé nebo aktualizovány informace. Vždy se tedy poptejte například bankovní společnosti, kde si můžete výpisy zakoupit.

Úřady aneb finanční dluhy

Máte špatný pocit z toho, že dlužíte úřadům? Ať už za sociální pojištění, nezaplacenou daň nebo nezaplacený odpad? Zjistit to můžete jediným způsobem, napište přímo danému úřadu. Jedině tak si budete moct ověřit fakta, zda vámi vybranému úřadu dlužíte či nikoliv. Je dobré si čas od času na úřady napsat žádost o výpisu. Získáte tím alespoň klidný spánek a jistotu, že jste bez dluhů vůči těmto institucím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *