Pravidla jsou při vyřizování půjčky důležitá
Finance

Pravidla jsou při vyřizování půjčky důležitá

Při vyřizování půjčky se mnoho žadatelů dopouští chyb. Ty si však v danou chvíli neuvědomují, protože je jednoduše nevidí. Jakmile čas ubíhá, začnou se projevovat první náznaky špatně zvolené půjčky. Na co byste měli při vyřizování žádosti myslet? Nakoukněte s námi do zákulisí finančního trhu.

Vyvarujte se chyb před samotným procesem

Před vyřizováním žádosti je potřeba si stanovit základní pravidla, kterých byste se měli držet. Pokud žádáte o manželskou půjčku, máte tu výhodu, že se navzájem můžete pohlídat. V první fázi byste si měli vypočítat příjmy. Je to z toho důvodu, že příjmů se budeme držet i nadále. Jestliže vám měsíční příjmy ve dvou vyšly například na částku 40 tisíc, měli byste se držet pravidla 20 až 30 %. Toto pravidlo vám radí, jak vysoké mohou být vaše měsíční splátky, abyste neměli v budoucnu problémy s financemi.

pravidla při vyřizování půjčky

Jak si můžete všimnout, z částky 40 tisíc korun je 20 % přibližně 8 tisíc korun. Budete-li chtít zajít ještě dále, pak se můžete dostat na rovných 12 tisíc korun. Tato částka naopak ukazuje hodnotu 30 %. Už teď je vám jasné, že rezervu máte poněkud vysokou, protože vaše měsíční splátky při opatrném zacházení nikdy nepřekročí tuto hranici. Jestliže si vyřídíte půjčku a bude vám vypočtena měsíční splátka 4 tisíc korun, tím lépe pro vás. Dnešní finanční trh nabízí skvělou úrokovou sazbu, aby částka dosahovala 4 tisíc korun, muselo by se jednat o půjčku ve statisticích korun.

Pravidlo 2. aneb finance vládnou světem

Půjčujte si finanční prostředky pouze na věci, které opravdu potřebujete. K tomu se váže hned druhé, velmi blízké pravidlo. Nikdy si nepůjčujte peníze navíc, pro případ budoucí potřeby. Díky svým příjmům jste schopni si finance vydělat sami, bez nutnosti platit zbytečné měsíční splátky a úrokové sazby. V případě, že jste potřebnou částku vypočítali například na 50 tisíc, pak by vaše půjčovaná částka tuto hranici neměla překonat. Tady se můžete s měsíční splátkou dostat bezesporu na 1 tisíc korun.

U finančního trhu buďte vždy opatrní. Tato pravidla vám mohou ve vašem životě vyhnout se různým problémům. Někdy si člověk ani neuvědomuje, jak se může jedinou chybou dostat do nemalých problémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *