Automobil můžete financovat třemi způsoby, který bude ten váš vysněný
Finance

Automobil můžete financovat třemi způsoby, který bude ten váš vysněný?

Koupě automobilu vždy stojí nějaké úsilí a čas. Je to dáno tím, že na něj nemá téměř nikdo hotovost, a tak je potřeba řešit úvěr nebo leasing. Co je ovšem výhodnější a jaké podmínky jsou u jednotlivých úvěrů běžné? Na to se společně podíváme. V konečném důsledku je rozhodnutí čistě na vás.

Vlastní sen v podobě automobilu

Každý majitel řidičského průkazu chce mít časem vlastní automobil. Problém je v tom, že novější modely stojí nemalé finanční prostředky, a právě z tohoto důvodu se musí sáhnout po úvěru. Ne všichni se ve finanční gramotnosti vyznají natolik, aby věděli, jaký typ úvěru nebo půjčky je pro ně nejvýhodnější.

V první fázi je na řadě automechanik

Jak jste si mohli všimnout z předchozího odstavce, automobil není zrovna levnou záležitostí. Ještě, než půjdete svůj vysněný vůz vybírat, měli byste se poohlédnout po automechanikovi. Ten vám pomůže se stavem vozidla, to ostatní už je následně na vás. Tím ostatním myslíme financování automobilu, které je nutné udělat v momentě, kdy nemáte dostatečnou hotovost.

Automobil lze financovat několika způsoby

Spotřebitelská půjčka na prvním místě?

Předem vás chceme upozornit, že půjčky nejsou seřazeny podle nejlepších. Spotřebitelská půjčka je na prvním místě převážně proto, že je u lidí nejznámější. Nemusíte zde řešit žádné zbytečnosti. Jedná se o neúčelovou půjčku, při které není automobil do ní zapojený. Bude-li vám schválena, ihned můžete s vozidlem odjet a jste právoplatným majitelem s technickým průkazem. S automobilem si můžete defakto dělat, co chcete.

S leasingem k vyřizování

V případě, že máte zájem o leasing, počítejte s tím, že auto bude psáno na leasingovou společnost. Kromě toho nebudete mít při ruce technický průkaz, a to až do doby, než auto řádně splatíte. Posílat vám jej leasingová společnost bude jen tehdy, kdy vozidlu bude končit technická prohlídka. Obrovská nevýhoda přichází ve chvíli, kdy budete mít s automobilem nehodu. Leasingová společnost vám to poté pěkně okoření.

Operativní leasing aneb auto na pronájem!

Operativní leasing je svým způsobem pronájem vozidla. Na začátku vyřizování nemusíte dávat žádnou akontaci a odjíždíte s novým vozidlem. Platíte měsíční splátky, ale vůz nikdy nesplatíte. Je to splátka za to, že s autem můžete jezdit. Operativní leasing má nevýhodu v tom, že budete mít přísně daný roční nájezd kilometrů. Po překročení platíte společnosti za každý ujetý kilometr. Výhodou je pravidelný servis a náhradní automobil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *