zdražující elektřině
Finance

Tři a jeden tip, jak ušetřit na stále se zdražující elektřině

Určitě jste zaznamenali, že elektřina je letos opravdu velice, velice drahá. V současné době se cena elektřiny zvýšila oproti loňskému roku o více jak deset procent, to samé platí u cen plynu. Pokud tedy nechceme, aby nás stále se zdražující elektřina dostala na mizinu, musíme se zbavit několika zlozvyků, které vykonáváme neustále dokola. Právě zlozvyky mohou za to, že při vyúčtování za elektřinu nemůžeme překvapením popadnout dech.

Elektřina a plyn – to jsou témata, kolem nichž se točí nejedno médium. Důvod je takový, že nyní dochází k rapidnímu zdražování. Lidé, kteří nestihli změnit svého dodavatele energií, tedy hledají způsoby, jak konkrétně na elektřině ušetřit. Nikdo přece nechce, aby pouhá elektřina dostala člověka do tíživé finanční situace.

Abyste tedy nemuseli prosit o půjčku nebo sklouznout k podobným závazkům, přinášíme několik tipů, jak letos na elektřině ušetřit.

1) Výměna žárovek

Klasické žárovky jsou to nejméně ekonomické vybavení domu. Raději investujte do dražších, leč úspornějších a kvalitnějších LED žárovek, které se zaslouží o nízké náklady na elektřinu. LED žárovky sice nejsou nejlevnější, ale jejich investice se brzy vrátí.

2) Zhasínání

Neplýtvejte světlem, neplýtvejte elektřinou. I když jsou dny kratší a noci delší, neznamená to, že by domy měly svítit jako světlušky. Naučte se po sobě zhasínat, nemějte rozsvícené v místnostech, v nichž se nenacházíte.

3) Žádné nabíječky v zásuvkách

Největším zlozvykem lidí je, že mají nabíječky v zásuvkách takřka nepřetržitě. To je však ta největší chyba, jaké se dopouštíme. Nenechávejte nabíječky v zásuvkách, raději je vyndávejte a šetřete na elektřině. I taková banalita se podílí na vysokých účtech.

4) Úsporné spotřebiče

Ať už jsou to fény, kulmy nebo velké spotřebiče v podobě lednice, trouby nebo mikrovlnky. V každém případě se musí pořídit do domácnosti úsporné spotřebiče, které šetří energií, které jsou úsporné a které se podílí na nízkých účtech za elektřinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *