chyby u žádosti o půjčku
Finance

Chyby, kterých se dopouštíme u žádostech o půjčky

U žádosti o půjčky děláme obrovské chyby, které nás následně mohou přijít až na několik tisíc korun ročně. Pokud v tom nehraji finanční prostředky, pak jiné nevýhodné body, které nám mohou dlouhodobě způsobovat stres. Chcete-li být v klidu a nemít žádný stres, je potřeba umět se žádosti o půjčku zacházet. Pojďme se na to společně podívat. Sami poté pochopíte, na co se zaměřit a co na druhou stranu není vůbec důležité. Nezapomínejte na fakt, že půjčka vás bude doprovázet několik let.

Chyby, kterých se dopouštíme

Prvním častým problémem jsou neúplné nebo téměř žádné informace o tom, co půjčka vlastně obnáší. Většina lidi si myslí, že půjčka je produkt, kdy dostaneme finanční prostředky a tím to končí. Ty následně budeme měsíčně splácet. Ano svým způsobem je to jedna z mála informací, ale rozhodně ne úplná. Půjčka v sobě skrývá daleko více faktorů, které je potřeba si pohlídat. Jakákoliv chyba nebo podpis nevýhodné smlouvy vás může přijít pěkně draho, od prodloužení doby splatnosti až po finanční prostředky. Určitě netoužíte po tom, splácet půjčku jednou týdně, což některé nebankovní společnosti nabízejí.

Chyby, kterých se dopouštíme u žádostech o půjčky

Vezmeme první půjčku, která se nám nabídne jako reklama. Opět další chyba. Lidi nedokáži hledat informace nebo srovnávat půjčky pomocí internetových srovnávačů. Pokud na tyto procesy nemáte čas, najděte si profesionálního a pozitivně hodnoceného finančního poradce, který vám sám od sebe nabídne tu nejvýhodnější půjčku na trhu. V opačném případě se opět dostáváte do fáze, kdy podepíšete nevýhodnou půjčku, která vás může stát nemalé finanční prostředky nebo problémy. Proč tedy riskovat, když se řešení nabízí přímo před očima?

Lžeme o svých údajích

Další častou chybou je lhaní při žádosti o půjčku, a to jen z toho důvodu, abychom si pomohli k její schválení. To se vám v budoucnu nemusí vyplatit. Vždy tedy uvádějte skutečně pravdivé údaje, bez ohledu na to, kolik jste si již půjčili finančních prostředků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *