Co jsou to Cash Back portály
Finance

Co jsou to Cash Back portály?

Nakupování prostřednictvím internetových obchodů je dnes zcela běžné. Dalo by se říci, že každý si tento proces měl možnost vyzkoušet. Dnes nakoupíte bezesporu na internetu jak malé, tak i velké věci. Jinými slovy můžete udělat radost své přítelkyni pomocí šperků, vybavení domácnosti nebo mobilním telefonem, a to bez toho, aniž byste vycházeli ven. Víte ovšem, jak na internetových obchodech ušetřit? Pokud ne, následujte nás, protože na scénu přichází cash back portály.

Co jsou to Cash Back portály?

Jak už samotný anglický název napovídá, Cash Bach představuje získání určitého procenta finančních prostředků zpátky, a to za každý úspěšně dokončený nákup. Je však potřeba provést tento nákup před výše uvedený Cash Back, který si ale vyberete, záleží na vás. Mezi ty nejznámější patří například PlnáPeněženka.cz nebo Tipli.cz. Jestliže chcete získávat finanční prostředky za nákup, pak je potřeba se na jeden z těchto portálu registrovat a poté už jen nakupovat. Dávejte si ale pozor, abyste nákup vždy provedli přes daný portál, nikoliv přes samotný internetový obchod.

Co jsou to Cash Back servery

Je potřeba také zmínit, že tímto způsobem nelze obchodovat v jakémkoliv internetovém obchodu. Nejprve je potřeba zjistit, s jakými internetovými obchody společnosti spolupracují. Ty, se kterými jsou ve spolupráci vám poté nabídnou tyto výhody. Stačí nakoupit, zaplatit celou částku a v konečném důsledku jen sledovat, jak vám na váš vytvořený účet na Cash Back portálu přistanou finanční prostředky. Výše procent závisí na tom, o jakou objednávku a internetový obchod jde.

Více do hloubky aneb ukázkový příklad

Jak je možné, že vám cash back portál dokáže dát určitá procenta ze svých nákupu zpět? Jednoduše, pojďme si to ukázat na příkladu. Vezměte si internetový obchod, jehož marže se průměrně pohybuje v rozmezí od 20 do 30 %. Spolupráce mezi internetovým obchodem a Cash Back portálem funguje tak, že se domluví na určitém procentu, například v tomhle případě na 8 až 10 %. Cash Back portál si následně z této výše nechá určité procento, například 2 až 4 % a zbytek je ochotný vám vyplatit zpět na váš registrovaný účet.

Z nákupu ve výši 1000,- Kč tak můžete získat zpět až 60,- Kč, budeme-li se řídit příkladem výše. Zpáteční peníze mohou být ovšem vyšší nebo naopak nižší. Rozhodne vámi vybraný internetový obchod a velikost spolupráce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *