S vodou by se dnes mělo výrazně šetřit. Důvodem je její neustálé zdražování, které opravdu nemá hranic. I když se voda dočkala zdražování i během loňského roku, ani letos tomu nebude jinak. Během zimy se s vodou šetřilo mnohem snadněji, jelikož jsme nemuseli každodenně kropit trávník a zalévat zahradu. S příchodem teplého počasí se však musí počítat s trochu větší spotřebou vody, pokud tedy nebudete investovat svůj čas a peníze do jistých opatření, díky kterým vodu ušetříte i během náročného jara.
Když přijde jaro, drtivá většina lidí si vzpomene na typické jarní práce, které je čekají. Musí se zasévat úroda, o kterou se během následujících měsíců musíme starat. V případě, že se rozhodnete zasít úrodu po celé zahradě, počítejte s větší spotřebou vody. Tedy pokud se nerozhodnete k několika krokům, které mohou vodu ušetřit.
Už máte na své zahradě káď na vodu?
Pokud chcete s vodou ušetřit, doporučujeme investovat do kádě na vodu, kterou umísíte na místo, kde prší. Káď na vodu by se neměla schovávat pod střechu, jelikož tam je nám na nic. Do kádě bude pršet dešťová voda při jarním slejváku nebo při obyčejném jarním deštíčku. Káď se bude plnit a vy tak budete mít vodu na zalévání zahrady.
Mnozí lidé jsou trochu skeptičtí k tomu, že by museli využívat ošklivou dešťovou vodu na zalévání úrody a trávníku. Raději používají státní krásně čistou vodu. Pravdou však je, že dešťová voda je daleko přijatelnější pro úrodu, plodiny i trávník. Je odstátá, není pro rostliny tak tvrdá.
Dešťová voda i na pokojové rostliny
Pravdou také je, že během teplých letních a jarních měsíců na vodě dokonce ušetříte více než během zimy. Dešťovou vodu totiž můžete používat i na zalévání pokojových rostlin, pro něž je také mnohé lepší voda odstátá. Zkuste s dešťovou vodou zalévat své pokojovky a uvidíte, jak skvěle budou růst a kvést.