Své finanční prostředky si při nákupu na internetu hlídejte
Finance

Své finanční prostředky si při nákupu na internetu hlídejte

Své finanční prostředky byste si měli plně hlídat. To bohužel málokdo dělá, zvlášť v momentě, kdy jde o nákup v internetových obchodech. Tady je potřeba dodržovat hned několik zásad. Tou hlavní je hlídání si svých platebních údajů při placení. Internetové obchody by měly být zabezpečené prostřednictvím HTTPS. Jaké další bezpečnostní zásady můžete provést?

Internetoví prodejci a praktiky

Podvodných praktik je v posledních letech více. Praktiky jako takové nejsou nelegální, jen se řadí mezi ne zrovna férové. Majitelé a provozovatelé internetových obchodů využívají toho, že jsou nákupy pomocí internetu velice populární. Jen za minulý rok byla překonána hranice 130 miliard korun. V letošním roce to opět vypadá na rekord.

nákup přes internet

Pozor byste si v první fázi měli dávat na slevy. Je pravdou, že zákazníci nakupují přes internet převážně z toho důvodu, že si mohou nabídky svého produktu seřadit od nejlevnějších. Tento důvod však není jediným. Dalším je fakt, že nakoupené zboží dovezou přímo ke dveřím nebo do blízké prodejny.

Varování pro hledače slev

Sleva dnes přitáhne velké množství lidí a je to zcela logické. Kdo by nechtěl svůj vysněný produkt zakoupit výhodně a bez zbytečných finančních prostředků navíc? Je potřeba však přijít na to, zda je sleva skutečná nebo je za tím skrytá pouze praktika. Pokud kliknete na reklamu, protože uvidíte váš produkt ve slevě a už si nezjistíte informace u dalších prodejců, může se snadno stát, že sleva nebyla taková, jaká by měla být. V konečném důsledku vás nákup vyjde na vyšší částku, než kdybyste si jej vyhledali jinde.

Opatrní ale musíte být také u neznámých internetových obchodů. V České republice je nahlášeno mnoho podvodů. To se týká převážně Vánočního období, kdy se na České scéně objeví fiktivní internetové obchody nabízející produkty se slevou až 70 %. Cena je opravdu lákává a v tomhle směru se o podvodné jednání nejedná. Jakmile ovšem nakoupíte, zboží vám vůbec nedorazí. Tyto internetové obchody poznáte většinou podle toho, že vyžadují platbu předem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *